Kvalitné drevené stavebné laty

Drevené laty z červeného smreku, severského smreku alebo borovice (prípadne iných dostupných drevín) sú ideálnym materiálom pre montáž opláštenia, roštov, ľahkých konštrukcií alebo iných stavebných drevených konštrukcií v interiéri aj v exteriéri, ako sú záhradné chatky, terasy a podobne. Drevené laty sa dajú moriť a natierať rôznymi farbami, lakmi a lazúrami pre dosiahnutie požadovaného vzhľadu.

Drevené laty – rozmer

Drevené hranoly, drevené fošne a drevené laty bývajú často označované ako jeden produkt a len ťažko by ste hľadali ich presnú definíciu. Vo všeobecnosti však hranolmi nazývame také drevá, ktoré majú rovnaký, alebo veľmi podobný pomer strán (12cm x 12cm, 6cm x 8 cm a podobne). Ak je pomer strán väčší (napríklad 2cm x 10 cm), označujeme drevo ako latu. V prípade, že je lata masívna, široká a hrubá (napríklad 25x8 cm), nájdeme ju pomenovanú ako fošňu.

Drevené laty predaj

Drevené laty sa predávajú na hrubo opracované, ale aj vybrúsené do hladka, so zachovanými, ale aj so zrazenými hranami, surové a čerstvé, ale aj vysušené, čisté, ale aj lakované. Všetko závisí od vášho výberu. Drevené laty nájdete pokojne aj nadpájané rovnako, ako sa nadpájajú KVH hranoly.

Drevené laty cena

Cenník drevených lát sa odvíja primárne od ich rozmeru, type použitého dreva, ale aj od rôznych stupňov úpravy. Je možné si objednať napríklad aj profesionálne kartáčovanie dreva, vďaka ktorému získajú drevené laty rustikálny vzhľad. Drevené laty vám môžeme dodať aj ohobľované. V prípade vyžiadanie konkrétnej cenovej ponuky nás neváhajte kontaktovať.

Drevené laty na plot

Ak hľadáte ideálny materiál na stavbu konštrukcie malého záhradného plota, drevené laty sú na to ako stvorené. V prípade, že máte konštrukciu hotovú a hľadáte už len samotnú „výplň“ plota, prezrite si našu ponuku plotových latiek.

Súvisiace

J&J Profil