Tatranský profil - Výroba

Tatranský profil – Výroba

Proces výroby je nastavený tak aby náš zákazník dostal cieľový produkt – tatranský profil, zrubový profil, drevená podlaha a terasové dosky v prvotriednej kvalite.

Výroba začína vybranou živou drevinou – stromom napílenou na fošne (rezivo) ktoré sú následne poukladané na seba tak, aby pomedzi ne prúdil vzduch a mohli prirodzene schnúť počas cca 4-6 mesiacov ( náhlym vysušením v sušičke by sa vláknová štruktúra dreva narušila a výsledný produkt by bol znehodnotený prasklinami, puklinami a vypadnutými uzlami ).

Tatranský profil - Sušička

Tatranský profil – Sušička

Po tejto dobe umiestnime rezivo do sušičky v ktorej je iba dosušené na optimálnych 12% +/- 2% vlhkosti dreva, ktorú našim zákazníkom garantujeme! Keď má drevo optimálnu vlhkosť, je napílené na dosky v rozmeroch potrebných na daný typ dreveného profilu, ktoré sú následne vyfrézované, ohobľované a vybrúsené. Po procese brúsenia je možná odchýlka 1-2mm čo sa týka hrúbky dreva nakoľko brúsny kotúč je pritláčaný piestom – aby výsledný produkt bol po opracovaní v čo najvyššej možnej kvalite .

Finálny produkt je zviazaný do balíkov a doručený na Vami vopred dohodnutú adresu. Vyloženie objednaného tovaru ako aj doprava pri objednávke nad 30m2 je grátis v rámci celého Slovenska. Musíme ale vyťažiť auto čo je 400-500m2.

…Garancia vlhkosti dreva max 12% +/- 2%,  prvotriednej kvality a profesionálneho prístupu k našim klientom …

..Naša spoločnosť dbá o kvalitu svojich produktov a hlavne o spokojnosť Vás zákazníkov, drevo použité na výrobu našich produktov je starostlivo vybrané a počas celého procesu výroby kontrolované…